DRZWI HOTELOWE NA KARTĘ

drzwi hotelowe na kartę

Dobre drzwi hotelowe gwarantują bezpieczeństwo i zachowanie prywatności podczas podróży czy to służbowych, czy rekreacyjnych. A cóż daje większe poczucie komfortu niż wiedza, że zamek elektryczny do drzwi może otworzyć tylko i wyłącznie karta, znajdująca się w rękach jednej osoby?

Drzwi hotelowe to element godny uwagi zarówno dla podróżujących, jak i osób odpowiedzialnych za ich dobre samopoczucie.

Hotele

Pensjonaty

Obiekty SPA

Sale konferencyjne

Obiekty kongresowe

Akademiki

Gdzie drzwi na kartę znajdą zastosowanie

Elektroniczne zamki hotelowe stworzono z myślą o obiektach takich jak właśnie hotele, motele, pensjonaty czy zajazdy.

Właścicielom obiektów powinno zależeć na komforcie swoich klientów. Często głowią się nad kwestią dostarczenia im usług jak najwyższej jakości. Czasem wystarczy się zatrzymać i zadać sobie pytanie: na czym najbardziej zależy odwiedzającym mój obiekt? Odpowiedź na to pytanie to zazwyczaj: prywatność oraz poczucie bezpieczeństwa. Oba te komponenty zapewniają drzwi hotelowe na kartę.

Drzwi hotelowe na kartę – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego obiektu

Karta magnetyczna w hotelu spełnia rolę klucza, do którego dostęp ma jedynie osoba, której zależy na odizolowaniu się w swojej prywatnej przestrzeni.

Standardowy klucz to przeżytek. Współczesne czasy rozwijają się w zaskakującym tempie. Dotyczy to wielu dziedzin, w tym również branży hotelowej, stąd coraz częściej spotyka się drzwi wewnętrzne w hotelu zamykane na kartę.

Zalety zamków na kartę

Niewątpliwą zaletą posiadania zamku na kartę w drzwiach jest wspomniana już wcześniej ochrona przed niechcianymi delikwentami. Nawet jeśli gość zgubi swoją kartę, nie musi się obawiać o włamanie do pokoju czy inne konsekwencje. Owa karta zostaje wtedy zablokowana, a klient otrzymuje nowy dostęp. Co więcej, gdyby gość zabrał ze sobą kartę, nie oddając jej przy wymeldowaniu, ten sam zamek w drzwiach może zostać przeprogramowany do nowej karty. Właściciel obiektu nie ponosi zatem dodatkowych kosztów w postaci usług ślusarza.

Jak działają drzwi hotelowe na kartę?

Zamki w drzwiach kojarzą się zazwyczaj z kluczem i mechanicznym systemem zamykania i otwierania drzwi. Obecnie jednak wykorzystuje się w tym celu dużo bardziej innowacyjne i lepsze metody, takie jak zamki na kartę. Rozwiązanie to stosowane jest najczęściej w hotelach i wiele osób z niego korzysta w ten czy inny sposób, jednak niewiele osób wie, jak działa tego typu zamek na kartę.

Podstawą jest oczywiście zamek elektroniczny, który zabezpiecza drzwi przed ich otwarciem przez nieupoważnione osoby. Aby wyzwolić blokadę w drzwiach i je otworzyć, niebiedne jest posiadanie karty magnetycznej wyposażonej w specjalny chip, którą zbliża się do czytnika w drzwiach i w taki właśnie sposób następuje odblokowanie zamka. Na wejście do pomieszczenia użytkownik ma zazwyczaj kilka sekund, a po tym czasie drzwi automatycznie się zablokują i konieczne będzie ponowne zbliżenie karty do czytnika w celu odblokowania zamka. 

Po wejściu do pomieszczania i zamknięciu drzwi zamek automatycznie się zablokuje, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności.

System zamków hotelowych na kartę – jak wpływa na funkcjonowanie hotelu i komfort gości?

Nowoczesne zamki hotelowe na kartę to duże ułatwienie zarówno dla gości, jak i obsługi hotelowej. Pozwalają one dużo szybciej i łatwiej uzyskać dostęp do danego pomieszczenia, a jednocześnie jest to także dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż tradycyjne zamki mechaniczne na klucz. Ponadto nawet w przypadku zgubienia danej karty, zamek hotelowy otwierany można w bardzo łatwy sposób przeprogramować na nową kartę, bez konieczności jego wymiany, tak jak ma to miejsce w przypadku zgubienia klucza do zamka mechanicznego.

Rodzaje kart i proces ich przyznawania

Karty wykorzystywane przy obsłudze elektronicznych zamków hotelowych można podzielić na karty magnetyczne, z nadrukowanym kodem kreskowym, zbliżeniowe lub też ze wbudowanym chipem. Karty zbliżeniowe programuje się tak, aby współdziałały z danym zamkiem i w taki właśnie sposób nadaje się karty np. gościom w hotelu.

Instalacja i uruchomienie zamka na kartę

Montaż zamka na kartę w drzwiach pokoi hotelowych to dość łatwy proces, oczywiście w sytuacji, gdy dane drzwi są przygotowane na montaż takiego zamka. Jeśli tak nie jest, najpierw trzeba przygotować odpowiedni otwór w drzwiach niezbędny do montażu danego zamka na kartę. Kolejny krok to uruchomiane zamka oraz jego konfiguracja i sprawdzenie działania. Wszystkimi tymi czynnościami zajmują się profesjonalne firmy montujące tego typu drzwi z zamkiem elektronicznym. Korzystając z pomocy specjalistów, można mieć pewność, że montaż i instalacja zamka na kartę przebiegnie szybko i sprawnie.

Jak zasilane są zamki na kartę w drzwiach hotelowych?

Zamki na kartę są urządzeniami elektronicznymi, co oznacza, że do działania potrzebują zasilania. Oczywiście nie można tutaj skorzystać z bezpośredniego zasilania z sieci, dlatego w tego typu zamkach źródłem zasilania są zazwyczaj baterie. Jest to najlepsze rozwiązanie z racji tego, że wystarcza na sporo czasu, a ponadto nie ma ryzyka, że z zamka nie będzie można korzystać w przypadku braku zasilania z sieci energetycznej.