DRZWI HPL

Wybór właściwych drzwi do pomieszczeń użytkowych jest bardzo istotny. Powinny być one zarówno solidne, jak i eleganckie. Muszą udźwignąć ciężar intensywnej eksploatacji i współgrać standardem z pozostałym wyposażeniem. Drzwi w laminatach HPL są najlepszą inwestycją w jakość i wysoki standard pomieszczeń o dużej intensywności eksploatacji.

Dobre drzwi to gwarancja spokoju i dobrego zakupu. Decydując się na idealny model warto przede wszystkim pamiętać, że jest to zakup na lata, więc musi być dobrze przemyślany. Najczęściej wybierane drzwi to te drewniane. Rozwiązanie, które nie jest jeszcze zbyt popularnie, a świetnie się sprawdza to drzwi w laminatach HPL.

Gdzie używane są drzwi HPL?

Szpitale

Szkoły

Biurowce

Toalety

Siłownie

Baseny

Zalety drzwi HPL

Największą zaletą drzwi HPL jest ich odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne a przede wszystkim na eksploatację i ścieranie. Zatem najczęściej montowane są tam, gdzie są bardzo często używane, czyli we wszelkich urzędach, szkołach, szpitalach obiektach sportowych itp. Są stosowane zarówno jako drzwi wejściowe do pomieszczeń jak i drzwi w toaletach, szatniach, wejściach na basen i innych. Dodatkowym plusem drzwi HPL jest to, że bardzo łatwo się je czyści. Drzwi w laminatach HPL mogą być oferowane w fakturach drewnopodobnych i jednorodnych kolorystycznie.

Użytkownicy doceniają także bardzo solidne zawiasy, które wytrzymują kilkaset cykli otwierania i zamykania dziennie!

Solidna konstrukcja drzwi HPL

Drzwi HPL to jedne z najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne modeli. Obecnie z laminatów tego typu wykonuje się nie tylko skrzydła, ale także ościeżnice. To co widzimy jako zewnętrzną fakturę HPL, składa się z kilku lub kilkunastu warstw papieru impregnowanego, które zostały ze sobą sprasowane przy pomocy wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury. Całość pokrywana jest warstwą dekoracyjną, odpowiednio zaimpregnowaną, a także w niektórych modelach dodatkową warstwą ochronną. Za trwałość powłoki odpowiada także jej grubość.

Oferowane przez nas poszycia HPL mają grubość od 0,8 do 1 mm, a także 2 mm. Jest to najlepsze na rynku rozwiązanie, gwarantujące optymalne własności użytkowe.

Nasze realizacje