DRZWI HOTELOWE PRZECIWPOŻAROWE

drzwi hotelowe przeciwpożarowe

Można śmiało powiedzieć, że jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym!) kryterium stojącym za wyborem drzwi hotelowych przeciwpożarowych jest bezpieczeństwo. Dlatego kierując się tym wymogiem, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii z nimi związanych.

Decyzja o wyborze drzwi przeciwpożarowych jest niezwykle ważna dla osób prowadzących obiekty, które odwiedzają goście.

Hotele

Pensjonaty

Obiekty SPA

Sale konferencyjne

Obiekty kongresowe

Akademiki

Hotelowe drzwi przeciwpożarowe – podstawa bezpieczeństwa gości

Bezpieczeństwo gości hotelowych to bezsprzeczne minimum, jakie musi zapewnić obiekt i jego obsługa. Dużym zagrożeniem w budynkach, gdzie przebywa wielu ludzi może być pożar. Aby powstrzymać ewentualny ogień przez rozprzestrzenieniem oraz ograniczyć straty materialne, a przede wszystkim ludzkie – wymagane jest montowanie w obiektach specjalnie skonstruowanych drzwi przeciwpożarowych.

Wymagania ppoż. dla drzwi do pokoi hotelowych

Aby obiekt hotelowy mógł legalnie funkcjonować, musi spełniać szereg wymagań dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego w pokojach.
Drzwi przeciwpożarowe hotelowe w pokojach muszą mieć odpowiednie wymiary tj. 90 cm szerokości i 2 m w świetle ościeżnicy. Muszą również spełniać wskazane parametry odporności ogniowej EI. Izolacja akustyczna powinna wynosić 32-46 dB w przypadku drzwi drewnianych.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi ppoż?

Decydując się na zakup drzwi przeciwpożarowych zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają wszystkie atesty i certyfikaty. Z ofertą drzwi przeciwpożarowych we Wrocławiu można się zapoznać na stronie drzwiwroc.net.pl, która gwarantuje jakość w połączeniu z bezpieczeństwem użytkowania.

Oznaczenia ppoż. dla drzwi pokojowych w hotelu

Wszystkie znaki BHP i ppoż. zamieszczane w obiektach hotelowych powinny być zgodne z normą PN-93/N-01256/03.

Drzwi przeciwpożarowe w pokojach hotelowych muszą być oznaczone literami EI oraz liczbą. Jest to informacja dotycząca ich klasy. Litera “E” mówi o szczelności przed ogniem, warunkując czas, w ciągu którego ogień nie może objąć drzwi na dłużej niż 10 sekund. “I” natomiast informuje o izolacyjności przed ogniem w minutach, po których strona drzwi niezajęta ogniem przekroczy 140°C.

Można się również spotkać z oznaczeniem literą “C”, która świadczy o tym, że dane drzwi są samozamykające się lub literą “S” – oznaczającą, jak długo drzwi pozostaną szczelne od dymu.