DRZWI SZKLANE

Szklane drzwi do niedawna można było spotkać głównie w sklepach, lokalach usługowych czy biurowcach. Obecnie ich popularność znacznie wzrosła, ponieważ idealnie dopełniają wygląd nowoczesnych, industrialnych budynków, przestronnych, funkcjonalnych wnętrz.

Obecnie drzwi szklane wykorzystywane są bardzo powszechnie w kancelariach prawniczych, biurach i pomieszczeniach biurowych w zakładach produkcyjnych. Wszystko to za sprawą faktu, że wyglądają one intrygująco, są nowoczesne, a przy tym doskonale tłumią dźwięk w obie strony, do pomieszczenia i z pomieszczenia. Tafle drzwi szklanych w zależności od potrzeb są przezroczyste, lub matowe. Drzwi szklane wyposażane są w okucia ze stali szlachetnej, co gwarantuje ich długotrwałą eksploatację. Jako ościeżnice stosujemy ościeżnice drewniane, metalowe lub aluminiowe, w zależności od rodzaju wnętrza. Drzwi szklane idealnie nadają się do minimalistycznych uporządkowanych przestrzeni, które od kilku lat są bardzo modne.

Gdzie stosowane są szklane drzwi?

Kancelarie prawnicze

Zakłady produkcyjne

Biura

Sklepy

Salony kosmetyczne

Urzędy

Zalety szklanych drzwi

Szklane drzwi mają wiele zalet. Są łatwe w czyszczeniu, ponieważ wystarczy potraktować je jak każde inne okno. Są bardzo uniwersalne, ponieważ w zależności od otoczenia, mogą wyglądać bardzo elegancko i profesjonalnie lub niezwykle nieformalnie. Ogromnym ich plusem jest także fakt, że pozwalają wpuścić do wnętrza jeszcze więcej światła, co jest szczególnie ważne w ciemnych przestrzeniach. Oprócz tego wykonane są z materiałów wykazujących odporność na uderzenia czy inne czynniki zewnętrzne, a przy tym są całkowicie bezpieczne. Na przykład drzwi hartowane, jeżeli w jakiś sposób uda się je rozbić, rozpadają się na maleńkie kawałeczki, dzięki czemu nie stanowią żadnego zagrożenia. Co więcej, w przypadku różnego rodzaju lokali usługowych, ważne jest, że można na nich bez trudu umieścić nadruk, np. z nazwą firmy.

Jaki rodzaj szklanych drzwi wybrać?

Rodzajów drzwi jest wiele. Przede wszystkim sposób ich otwierania ma tutaj znaczenie. Znaleźć można szklane drzwi otwierane klasycznie, do wnętrza pomieszczenia z korytarza oraz tzw. rewersyjne, gdzie tafla szklana zlicowana jest z płaszczyzną ościeżnicy od korytarza a otwierane odbywa się nadal do wnętrza pomieszczeń. Mamy także możliwość wykonania drzwi w wersji przesuwnej do z montażem do sufitu. Poza tym do wykonania szkła różnych modeli, używa się różnego rodzaju technologii. Możemy znaleźć takie ze szkła hartowanego oraz laminowanego. Każda z tych opcji różni się nieco wyglądem, a także wytrzymałością.

Dopasuj drzwi do swoich potrzeb

Wybierając szklane drzwi do twojej inwestycji, możesz zdecydować nie tylko o kolorze i rodzaju ościeżnicy, zadrukowaniu powierzchni czy rodzaju technologii szkła. Możesz także dopasować wszystkie wymiary pod swoje potrzeby, co jest niezwykle istotne dla wielu projektów.

Nasze realizacje